Competitions | Award | Winner(s) |
Airsoft Surgeon Airsoft Surgeon European Championship Level 1 (Open Division) | Open Youth Champion | Wong Ka Lam 6128 |
Airsoft Surgeon Airsoft Surgeon European Championship Level 1 (Open Division) | Open Overall Champion | Wong Ka Lam 6128 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys A Grade Individual First Runner-up | Woo Ching-lok 4126 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys C Grade Overall Second Runner-up | Fung Chi-wai 1203 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys C Grade Overall Second Runner-up | Wong Chun-faat 1221 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys C Grade Overall Second Runner-up | Au Yeung Ho-ming 2102 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys C Grade Overall Second Runner-up | Chan Chak 2202 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys C Grade Overall Second Runner-up | Li Kevin 2314 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys C Grade Overall Second Runner-up | Cheng Cheuk-wa 2504 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Fung Chi-wai 1203 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Wong chun-faat 1221 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Au Yeung Ho-ming 2102 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Chan Chak 2202 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Li Kevin 2314 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Cheng Cheuk-wa 2504 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Chan Kwan-shing 3102 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Hau Sheung-yin 3407 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Pun Kit-chiu 4124 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Woo Ching-lok 4126 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Ha Wai-chung 4205 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Yuen Wai-pan 4229 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Wong Chun-kwan 4320 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Wong Man-chun 4434 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Ngai Chi-hang 5118 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Lui Hon-kiu 5215 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Mok Kwan-tung 5415 |
HKSSF Inter-school Cross Country Competition (Division 3) | Boys Overall Third Runner-up | Cheng Chi-him 5425 |
HKSSF Inter-school Basketball Competition (Division 3) | Boys A Grade Third Runner-up | Pun Kit-chiu 4124 |
HKSSF Inter-school Basketball Competition (Division 3) | Boys A Grade Third Runner-up | Fung Pui-lung 5206 |
HKSSF Inter-school Basketball Competition (Division 3) | Boys A Grade Third Runner-up | Cheung Ching-ho 5304 |
HKSSF Inter-school Basketball Competition (Division 3) | Boys A Grade Third Runner-up | Cheung Kwok-hei 5305 |
HKSSF Inter-school Basketball Competition (Division 3) | Boys A Grade Third Runner-up | Cheung Pak-ho 5306 |
HKSSF Inter-school Basketball Competition (Division 3) | Boys A Grade Third Runner-up | Chow Samuel 5308 |
HKSSF Inter-school Basketball Competition (Division 3) | Boys A Grade Third Runner-up | Lam Ka-ho 5311 |
HKSSF Inter-school Basketball Competition (Division 3) | Boys A Grade Third Runner-up | Ng Tak-ho 5319 |
HKSSF Inter-school Basketball Competition (Division 3) | Boys A Grade Third Runner-up | Ting Kwok-chun 5321 |
HKSSF Inter-school Basketball Competition (Division 3) | Boys A Grade Third Runner-up | Yeung man-hin 5323 |
HKSSF Inter-school Basketball Competition (Division 3) | Boys A Grade Third Runner-up | Ng Chun-wing 5416 |
HKSSF Inter-school Basketball Competition (Division 3) | Boys A Grade Third Runner-up | Wong Koon-kiu 5421 |
HKSSF Inter-school Basketball Competition (Division 3) | Boys A Grade Third Runner-up | Wong Lik-ting 5422 |
HKSSF Inter-school Basketball Competition (Division 3) | Boys A Grade Third Runner-up | Lee Siu-hin 6222 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade 100m Champion | Tse Yee-hin Rico 6214 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade 110m Hurdle 1st runner-up | Li Cheong-chun 6329 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade 1500m 1st runner-up | Woo Shing-lok 4126 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade 200m 2nd runner-up | Lo Lai-hang 5214 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade 4 x 400m Relay Champion | Lo Lai-hang 5214 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade 4 x 400m Relay Champion | Woo Shing-lok 4126 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade 4 x 400m Relay Champion | Lam Wai-ho 6312 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade 4 x 400m Relay Champion | Cheng Chi-him 5425 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade 4 x100m Relay Champion | Tse Yee-hin Rico 6214 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade 4 x100m Relay Champion | Sum Chun-kit 6213 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade 4 x100m Relay Champion | Leung Ho-yu 5314 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade 4 x100m Relay Champion | Chan Hin-hang 4101 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade 4 x100m Relay Champion | Lau Chun-leung 6110 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade 400m 1st runner-up | Lo Lai-hang 5214 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade 800m Champion | Woo shing-lok 4126 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade 800m 3rd runner-up | Cheng Chi-him 5425 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade High Jump Champion | Yuen Wai-chiu 5130 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade High Jump 3rd runner-up | Sum Chun-kit 6213 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade Long Jump 2nd runner-up | Tse Yee-hin Rico 6214 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys A Grade Triple Jump 2nd runner-up | Sum Chun-kit 6213 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade 100m Champion | Chan Yuk-hei 3303 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade 100m 3rd runner-up | Kwan Ka-chung 4325 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade 200m Champion | Chan Yuk-hei 3303 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade 200m 1st runner-up | Yeung Ki-tsun Adam 4333 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade 4 x 400m Relay 2nd runner-up | Chu Shun-wai 4109 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade 4 x 400m Relay 2nd runner-up | Yeung Tsz-kim 4224 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade 4 x 400m Relay 2nd runner-up | Hau Sheung-yin 3407 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade 4 x 400m Relay 2nd runner-up | Wong Yat-chun 4422 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade 4 x100m Relay Champion | Chan Yuk-hei 3303 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade 4 x100m Relay Champion | Kwan Ka-chung 4325 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade 4 x100m Relay Champion | Yeung Ki-tsun Adam 4333 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade 4 x100m Relay Champion | Choy Ka-him 4108 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade 4 x100m Relay Champion | Mak Ka-kuen 4417 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade 400m 2nd runner-up | Chu Shun-wai 4109 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade Discus 1st runner-up | Li Wang-ngai 3417 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade High Jump 3rd runner-up | Leung King-yiu 4414 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade Long Jump Champion | Kwan Ka-chung 4325 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys B Grade Long Jump 2nd runner-up | Choy Ka-him 4108 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys C Grade 100m Champion | Chan Tsz-wai 1201 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys C Grade 100m Hurdle 3rd runner-up | Chan Chi-kin 2203 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys C Grade 200m Champion | Chan Tsz-wai 1201 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys C Grade 200m 1st runner-up | Lam Nok-yin 2411 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys C Grade 4 x 400m Relay 1st runner-up | Fung Chi-wai 1203 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys C Grade 4 x 400m Relay 1st runner-up | Lam Ming-fung 1108 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys C Grade 4 x 400m Relay 1st runner-up | Lo Kevin 2314 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys C Grade 4 x 400m Relay 1st runner-up | Chan Chi-kin 2203 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys C Grade 800m Champion | Fung Chi-wai 1203 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys C Grade Long Jump Champion | Lam Nok-yin 2411 |
Hong Kong Catholic Diocesan Schools Council Hong Kong Catholic Diocesan Secondary School Joint Athletics Meet | Boys C Grade Shotput 1st runner-up | Yin Wing-kei 1324 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Non-Open | Merit | Chim Hok-yin Edison 1503 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Secondary 1 Boys | Merit | Sum Lut-ting 1523 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Secondary 1 Boys | 3rd Place | Mo Kwan-long 1517 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 2 Boys | Proficiency | Tang Chi-san 2525 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 2 Boys | 2nd Place | Tam Sing-yiu 2524 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 3 Boys | Merit | Lo Chun-hang Keith 3419 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 3 Boys | Merit | Ng Lok-yu Ed 3423 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 4 Boys | Merit | Mau Kai-long Gabriel 4315 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 4 Boys | Merit | Fong Yuk-lun 4407 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 4 Boys | Merit | Mak Ka-kuen 4417 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 4 Boys | Merit | Tam Cho-yi 4420 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 4 Boys | Merit | Yeung Lok-tin 4423 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 4 Boys | Merit | Cheng Kwan-kwo 4424 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 4 Boys | Merit | Lau Ho-pong Justin Cole 4428 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 4 Boys | 2nd Place | Leung Kin-hei 4429 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 4 Boys | 1st Place | Leung Ho-chin 4413 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 5 Boys | Merit | Kwok Chi-leong 5108 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 5 Boys | 3rd Place | Cheng Chi-him 5425 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Verse Speaking Open Age 14 Boys and Girls | Merit | Tam Sing-yiu 2524 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Prose Reading Non-Open Secondary 2 Boys | 1st Place | Tam Sing-yiu 2524 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Solo Prose Reading Open Age 14 Boys and Girls | Merit | Tam Sing-yiu 2524 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Shakespeare Monologue Non-Open Under Age 15 | Merit | Tam Sing-yiu 2524 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Public Speaking Solo Secondary 3 and 4 | Merit | Nguyen Lam-fay Henry 4122 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Public Speaking Solo: Own Choice Secondary 6 & University/Post-secondary | Merit | Sum Kin-ching 6411 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Public Speaking Solo: Own Choice Secondary 6 & University/Post-secondary | 2nd Place | Yuen Man-chun 6334 |
Hong Kong Schools Music and Speech Association 69th Hong Kong Schools Speech Festival 2017 Choral Speaking Secondary 1 Boys | Merit | St. Joseph’s Anglo-Chinese School |
Hong Kong Schools Sports Federation Inter School Basketball Competition Boys C Grade (Division 1) | 3rd Runner-up | Lam Ho 1107 |
Hong Kong Schools Sports Federation Inter School Basketball Competition Boys C Grade (Division 1) | 3rd Runner-up | Wang Jiong-yuan 1219 |
Hong Kong Schools Sports Federation Inter School Basketball Competition Boys C Grade (Division 1) | 3rd Runner-up | Chan Sui-hung 1301 |
Hong Kong Schools Sports Federation Inter School Basketball Competition Boys C Grade (Division 1) | 3rd Runner-up | Ho Siu-chun 1311 |
Hong Kong Schools Sports Federation Inter School Basketball Competition Boys C Grade (Division 1) | 3rd Runner-up | Tam Ho-yeung 1420 |
Hong Kong Schools Sports Federation Inter School Basketball Competition Boys C Grade (Division 1) | 3rd Runner-up | Sum Lut-ting 1523 |
Hong Kong Schools Sports Federation Inter School Basketball Competition Boys C Grade (Division 1) | 3rd Runner-up | Wong King 1528 |
Hong Kong Schools Sports Federation Inter School Basketball Competition Boys C Grade (Division 1) | 3rd Runner-up | Au Chun-ming 2101 |
Hong Kong Schools Sports Federation Inter School Basketball Competition Boys C Grade (Division 1) | 3rd Runner-up | Chan Chi-kin 2203 |
Hong Kong Schools Sports Federation Inter School Basketball Competition Boys C Grade (Division 1) | 3rd Runner-up | Isfand Ali Khan 2410 |
Hong Kong Schools Sports Federation Inter School Basketball Competition Boys C Grade (Division 1) | 3rd Runner-up | Law Koon-ki 2415 |
Hong Kong Schools Sports Federation Inter School Basketball Competition Boys C Grade (Division 1) | 3rd Runner-up | Tam Ho-yin 2423 |
Hong Kong Schools Sports Federation Inter School Basketball Competition Boys C Grade (Division 1) | 3rd Runner-up | Cheng Cheuk-wa 2504 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | Credit in Mathematics; Proficiency in Physics | 袁逸東 6217 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | Proficiency in Mathematics; Proficiency in Chemistry | 華亞孟 6401 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | Distinction in Mathematics; Credit in Chemistry | 蔡子榮 6403 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | High Distinction in Mathematics; Distinction in Physics; Credit in Mathematics | 郭俊鍵 6406 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | Credit in Chemistry; High Distinction in Biology | 李世皓 6407 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | Distinction in Mathematics; Credit in Physics; Credit in Chemistry | 梁洛風 6408 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | Credit in Mathematics; High Distinction in Chemistry; High Distinction in Biology | 盧俊彥 6409 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | High Distinction in Biology | 馬海山 6410 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | Credit in Physics | 岑建澄 6411 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | Proficiency in Mathematics; Credit in Chemistry | 鄧皓原 6412 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | Proficiency in Mathematics | 王耀銳 6417 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | Proficiency in Mathematics; Credit in Physics | 楊卓霖 6418 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | Distinction in Mathematics; Credit in Physics | 葉汶龍 6420 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | Participation in Mathematics; Proficiency in Chemistry | 余嘉煒 6422 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | Credit in Physics | 林倍民 6425 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | Distinction in Chemistry | 李羲賢 6426 |
The Hong Kong Polytechnic University Secondary School Mathematics & Science Competition 2017 | Participation in Mathematics | 蕭昊正 6431 |
UKPSA British UKPSA British Masters Level 3 Standard Division | Standard Overall Champion | Wong Ka Lam 6128 |
中國香港跳繩總會 全港分齡跳繩比賽2017 12-14歲男子組 | 個人總成績冠軍 | 張柏樂 2106 |
中國香港跳繩總會 全港分齡跳繩比賽2017 12-14歲男子組 個人花式比賽 | 冠軍 | 張柏樂 2106 |
中國香港跳繩總會 全港分齡跳繩比賽2017 12-14歲男子組 3分鐘速度耐力跳比賽 | 亞軍 | 張柏樂 2106 |
中國香港跳繩總會 全港分齡跳繩比賽2017 12-14歲男子組 30秒速度跳比賽 | 亞軍 | 張柏樂 2106 |
杜葉錫恩教育基金 2017第三屆全港青少年進步獎 | 獎學金 | 袁逸東 6217 |
恒生管理學院中國語言及文化研習所 香港高中學生普通話演講大賽2017 | 決賽優異獎 | 黃柏東 5434 |
香港小童群益會陳廷驊基金會 感創敢為 – 青年社會創新服務獎2016/17 | 銀獎 | |
香港天主教教區數學比賽 | 優異獎 | 林庭均 4209 |
香港天主教教區數學比賽 | 優異獎 | 周健浩 5206 |
香港天主教教區數學比賽 | 優異獎 | 陳浚鍩 5303 |
香港天主教教區數學比賽 | 優異獎 | 吳家棟 5332 |
香港天主教教區數學比賽 | 優異獎 | 羅浩宏 5429 |
香港足球總會/香港賽馬會 2017-2018 年度賽馬會 五人足球盃(學校組) | U15 九龍東區 冠軍 | 馮志威 1203 |
香港足球總會/香港賽馬會 2017-2018 年度賽馬會 五人足球盃(學校組) | U15 九龍東區 冠軍 | 童卓民 1218 |
香港足球總會/香港賽馬會 2017-2018 年度賽馬會 五人足球盃(學校組) | U15 九龍東區 冠軍 | 崔境傑 1306 |
香港足球總會/香港賽馬會 2017-2018 年度賽馬會 五人足球盃(學校組) | U15 九龍東區 冠軍 | 林裕華 1316 |
香港足球總會/香港賽馬會 2017-2018 年度賽馬會 五人足球盃(學校組) | U15 九龍東區 冠軍 | 駱梓軒 1414 |
香港足球總會/香港賽馬會 2017-2018 年度賽馬會 五人足球盃(學校組) | U15 九龍東區 冠軍 | 黃嘉希 1426 |
香港足球總會/香港賽馬會 2017-2018 年度賽馬會 五人足球盃(學校組) | U15 九龍東區 冠軍 | 高震洋 1508 |
香港足球總會/香港賽馬會 2017-2018 年度賽馬會 五人足球盃(學校組) | U15 九龍東區 冠軍 | 麥景霖 1516 |
香港足球總會/香港賽馬會 2017-2018 年度賽馬會 五人足球盃(學校組) | U15 九龍東區 冠軍 | 巫君朗 1517 |
香港足球總會/香港賽馬會 2017-2018 年度賽馬會 五人足球盃(學校組) | U15 九龍東區 冠軍 | 吳逸熙 1518 |
香港足球總會/香港賽馬會 2017-2018 年度賽馬會 五人足球盃(學校組) | U15 九龍東區 冠軍 | 歐竣銘 2101 |
香港足球總會/香港賽馬會 2017-2018 年度賽馬會 五人足球盃(學校組) | U15 九龍東區 冠軍 | 歐陽浩銘 2102 |
香港足球總會/香港賽馬會 2017-2018 年度賽馬會 五人足球盃(學校組) | U15 九龍東區 冠軍 | 呂頌陞 2418 |
香港足球總會/香港賽馬會 2017-2018 年度賽馬會 五人足球盃(學校組) | U15 九龍東區 冠軍 | 甄泓量 2528 |
香港紅十字會青年及義工事務部 香港紅十字會「漸進式活動計劃」 | 榮譽章 | 邱冠彬 5424 |
香港紅十字會青年及義工事務部 香港紅十字會「漸進式活動計劃」 | 榮譽章 | 莫鈞棟 5415 |
香港紅十字會青年及義工事務部 香港紅十字會青年急救比賽 | 東九龍總部冠軍、部門總季軍 | 梁皓瑜 4327 |
香港紅十字會青年及義工事務部 香港紅十字會青年急救比賽 | 東九龍總部冠軍、部門總季軍 | 莫鈞棟 5415 |
香港紅十字會青年及義工事務部 香港紅十字會青年急救比賽 | 東九龍總部冠軍、部門總季軍 | 邱冠彬 5424 |
香港紅十字會青年及義工事務部 香港紅十字會青年急救比賽 | 東九龍總部冠軍、部門總季軍 | 江承聰 5428 |
香港紅十字會青年及義工事務部 香港紅十字會青年急救比賽 | 東九龍總部亞軍 | 朱梓軒 3405 |
香港紅十字會青年及義工事務部 香港紅十字會青年急救比賽 | 東九龍總部亞軍 | 譚貴金 4308 |
香港紅十字會青年及義工事務部 香港紅十字會青年急救比賽 | 東九龍總部亞軍 | 楊浚豪 4323 |
香港紅十字會青年及義工事務部 香港紅十字會青年急救比賽 | 東九龍總部亞軍 | 連玟琋 5330 |
香港紅十字會青年及義工事務部 香港紅十字會傑出青年團比賽 | 東九龍總部冠軍 | 紅十字青年團第十九團 |
香港紅十字會青年及義工事務部 香港紅十字會最佳服務主題比賽 | 東九龍總部冠軍 | 紅十字青年團第十九團 |
香港紅十字會青年及義工事務部 香港紅十字會服務盾 | 全港總冠軍 | 紅十字青年團第十九團 |
香港紅十字會青年及義工事務部 香港紅十字會傑出紅十字青年 | 傑出紅十字青年 | 連玟琋 5330 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 最佳司令員 | 連玟琋 5330 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 最佳副司令員 | 梁皓瑜 4327 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 最佳旗隊 | 楊浚豪 4323 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 最佳旗隊 | 邱冠彬 5424 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 最佳旗隊 | 江承聰 5428 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 全場總冠軍最佳檢閱隊伍 | 區梓樂 2401 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 全場總冠軍最佳檢閱隊伍 | 錢浩亭 2404 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 全場總冠軍最佳檢閱隊伍 | 林碩恒 2412 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 全場總冠軍最佳檢閱隊伍 | 溫桌楓 2426 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 全場總冠軍最佳檢閱隊伍 | 馬啟燊 2519 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 全場總冠軍最佳檢閱隊伍 | 馬啟彥 2520 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 全場總冠軍最佳檢閱隊伍 | 伍頌賢 2522 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 全場總冠軍最佳檢閱隊伍 | 楊煒楠 2530 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 全場總冠軍最佳檢閱隊伍 | 朱梓軒 3405 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 全場總冠軍最佳檢閱隊伍 | 黃柏曦 3525 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 全場總冠軍最佳檢閱隊伍 | 譚貴金 4308 |
香港紅十字會青年及義工事務部 青年步操比賽 | 全場總冠軍最佳檢閱隊伍 | 吳洛熙 4418 |
香港專業及資深行政人員協會 《一帶一路‧與我何干》綜合能力比賽2018 | 校際高中組(第二屆) 灣區獎 | 周翰 5404 |
香港專業及資深行政人員協會 《一帶一路‧與我何干》綜合能力比賽2018 | 校際高中組(第二屆) 何干獎 | 黎名翰 5410 |
香港專業及資深行政人員協會 《一帶一路‧與我何干》綜合能力比賽2018 | 校際高中組(第二屆) 何干獎 | 余建鋒 5435 |
香港跆拳道協會 香港男子跆拳道黑帶賽2017 | 男子少年組冠軍 | 陳奕勤 3104 |
香港跆拳道協會 香港男子跆拳道黑帶賽2017 | 男子少年組季軍 | 歐竣銘 2101 |
香港滑冰聯盟總會 香港花樣滑冰及短道速度滑冰錦標賽 | 青年組第三名 | 梁皓瑜 5314 |
香港資優及才華發展學院 全港資優數學秋季賞 | 銅獎 | 袁逸東 6217 |
香港資優及才華發展學院 全港資優數學秋季賞 | 銅獎 | 葉汶龍 6420 |
香港資優及才華發展學院 全港資優數學秋季賞 | 優異獎 | 周健浩 5204 |
香港資優教育學會 2018環亞太杯國際數學邀請賽初賽 | 三等獎 | 林熙俊 1106 |
香港資優教育學會 2018環亞太杯國際數學邀請賽初賽 | 三等獎 | 勞彥祖 1413 |
香港資優教育學會 2018環亞太杯國際數學邀請賽初賽 | 三等獎 | 陸紹騏 1514 |
香港數學奧林匹克協會 2017AIMO總決賽 | Bronze Honor | 袁逸東 6217 |
香港數學奧林匹克協會 2017AIMO總決賽 | Bronze Honor | 楊卓霖 6418 |
香港學校音樂及朗誦協會第七十屆香港學校音樂節 中學合唱(男子16歲或以下) | 良好獎狀 | 合唱團 |
香港學校音樂及朗誦協會第七十屆香港學校音樂節 直笛小組合奏(中學組) | 優良獎狀 | 直笛組 |
香港學校音樂及朗誦協會第七十屆香港學校音樂節 五級鋼琴獨奏 | 良好獎狀 | 胡灝晉 1323 |
香港學校音樂及朗誦協會第七十屆香港學校音樂節 六級鋼琴獨奏 | 良好獎狀 | 周智軒 1405 |
香港學校音樂及朗誦協會第七十屆香港學校音樂節 五級小提琴獨奏 | 良好獎狀 | 譚星耀 2524 |
香港學校音樂及朗誦協會第七十屆香港學校音樂節 男聲外文歌曲獨唱(16歲或以下) | 良好獎狀 | 羅森泉 3214 |
香港學校音樂及朗誦協會第七十屆香港學校音樂節 六級鋼琴獨奏 | 良好獎狀 | 翟政熹 3301 |
香港學校音樂及朗誦協會第七十屆香港學校音樂節 四級鋼琴獨奏 | 優良獎狀 | 敖龍耀 3318 |
香港學校音樂及朗誦協會第七十屆香港學校音樂節 高級組二胡獨奏 | 優良獎狀 | 胡嘉樂 3321 |
香港學校音樂及朗誦協會第七十屆香港學校音樂節 男聲中文歌曲獨唱(16歲或以下) | 優良獎狀 | 胡嘉樂 3321 |
香港學校音樂及朗誦協會第七十屆香港學校音樂節 直笛二重奏(19歲或以下) | 優良獎狀 | 譚貴金 4308 |
香港學校音樂及朗誦協會第七十屆香港學校音樂節 直笛二重奏(19歲或以下) | 優良獎狀 | 吳君皓 4330 |
香港學校音樂及朗誦協會第七十屆香港學校音樂節 中級組結他獨奏 | 良好獎狀 | 梁啟濤 5315 |
香港學校音樂及朗誦協會第七十屆香港學校音樂節 直笛獨奏(19歲或以下) | 優良獎狀 | 黃柏東 5434 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 詩詞獨誦-普通話 中學一、二年級-男子組 |
優良獎狀 | 譚星耀 2524 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 詩詞獨誦-普通話 中學一、二年級-男子組 |
優良獎狀 季軍 | 陳駿軒 2402 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 詩詞獨誦-粵語 中學三年級-男子組 |
良好獎狀 | 葉俊毅 3323 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 詩詞獨誦-粵語 中學三年級-男子組 |
優良獎狀 冠軍 | 羅森泉 3214 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 詩詞獨誦-粵語 中學四年級-男子組 |
優良獎狀 | 林庭均 4209 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 詩詞獨誦-粵語 中學四年級-男子組 |
優良獎狀 | 丁駿暘 4405 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 詩詞獨誦-粵語 中學四年級-男子組 |
優良獎狀 季軍 | 趙俊銘 4404 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 詩詞獨誦-粵語 中學五、六年級–男子組 |
優良獎狀 | 郭志亮 5108 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-粵語 中學一年級-男子組 |
良好獎狀 | 翟浩丞 1401 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-粵語 中學二年級-男子組 |
優良獎狀 | 錢浩亭 2404 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-粵語 中學二年級-男子組 |
優良獎狀 | 阮嘉俊 2432 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-粵語 中學二年級-男子組 |
優良獎狀 | 劉縉霖 2513 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-粵語 中學二年級-男子組 |
優良獎狀 | 甄泓量 2528 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-粵語 中學三年級-男子組 |
優良獎狀 | 敖龍耀 3318 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-粵語 中學三年級-男子組 |
優良獎狀 | 吳皓瀧 3514 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-粵語 中學三年級-男子組 |
優良獎狀 季軍 | 羅森泉 3214 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-粵語 中學三年級-男子組 |
優良獎狀 季軍 | 梁丹尼 3511 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-粵語 中學四年級-男子組 |
優良獎狀 季軍 | 林煌熙 4210 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-粵語 中學四年級-男子組 |
優良獎狀 冠軍 | 霍俊鋒 4406 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-粵語 中學四年級-男子組 |
優良獎狀 冠軍 | 梁皓晴 4413 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-普通話 中學一、二年級-男子組 |
優良獎狀 | 周智軒 1405 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-普通話 中學一、二年級-男子組 |
優良獎狀 | 鄒式崙 2207 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-普通話 中學一、二年級-男子組 |
優良獎狀 | 陳駿軒 2402 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-普通話 中學三、四年級-男子組 |
優良獎狀 | 敖龍耀 3318 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦-普通話 中學三、四年級-男子組 |
優良獎狀 | 邱鋕儒 3527 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦 – 普通話 中學三、四年級 – 男子組 |
優良獎狀 季軍 | 胡嘉樂 3321 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦 – 普通話 中學三、四年級 – 男子組 |
優良獎狀 季軍 | 丁駿暘 4405 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 散文獨誦 – 普通話 中學三、四年級 – 男子組 |
優良獎狀 冠軍 | 梁皓晴 4413 |
香港學校音樂及朗誦協會第六十九屆 香港朗誦節2017 新詩創作 中學四至六年級 |
良好獎狀 | 黃柏東 5434 |
香港機器人格鬥聯盟 第五屆香港機器人格鬥聯盟比賽 | 季軍 | 李樂軒 3215 |
香港藝術發展局 校園藝術大使計劃 | 校園藝術大使 | 蔡晉堯 5325 |
香港藝術發展局 校園藝術大使計劃 | 校園藝術大使 | 黃柏東 5434 |
教育局 回歸盃第七屆全港學生中國國情知識大賽 | 團體賽優異金獎 | 楊文軒 5323 |
教育局 回歸盃第七屆全港學生中國國情知識大賽 | 團體賽優異金獎 | 李洪超 5413 |
教育局 回歸盃第七屆全港學生中國國情知識大賽 | 團體賽優異金獎 | 呂浩然 5414 |
教育局 回歸盃第七屆全港學生中國國情知識大賽 | 團體賽優異金獎 | 余建鋒 5435 |
教育局 回歸盃第七屆全港學生中國國情知識大賽 | 中學組個人賽優異金獎 | 李洪超 5413 |
教育局 回歸盃第七屆全港學生中國國情知識大賽 | 中學組個人賽優異金獎 | 黎名翰 5410 |
教育局 回歸盃第七屆全港學生中國國情知識大賽 | 中學組個人賽優異金獎 | 謝景濤 5418 |
教協 中文硬筆書法:中一級 | 冠軍 | 陳澤鴻 1501 |
教協 中文硬筆書法:中一級 | 亞軍 | 駱梓軒 1414 |
教協 中文硬筆書法:中一級 | 季軍 | 盧子諾 1412 |
教協 中文硬筆書法:中一級 | 優異 | 吳灼禧 1114 |
教協 中文硬筆書法:中一級 | 優異 | 黃天麟 1529 |
教協 中文硬筆書法:中二級 | 冠軍 | 趙汶錠 2306 |
教協 中文硬筆書法:中二級 | 亞軍 | 梁曉嵐 2516 |
教協 中文硬筆書法:中二級 | 季軍 | 劉駿諺 2413 |
教協 中文硬筆書法:中二級 | 優異 | 陳志健 2203 |
教協 中文硬筆書法:中二級 | 優異 | 沈卓橋 2317 |
教協 中文硬筆書法:中三級 | 冠軍 | 林卓言 3409 |
教協 中文硬筆書法:中三級 | 亞軍 | 林晉鍵 3509 |
教協 中文硬筆書法:中三級 | 季軍 | 吳兆勇 3424 |
教協 中文硬筆書法:中三級 | 優異 | 溫承璋 3114 |
教協 中文硬筆書法:中三級 | 優異 | 邱鋕儒 3527 |
教協 中文硬筆書法:中四級 | 冠軍 | 鄭鈞戈 4424 |
教協 中文硬筆書法:中四級 | 亞軍 | 黎廣寧 4411 |
教協 中文硬筆書法:中四級 | 季軍 | 陳凱銘 4401 |
教協 中文硬筆書法:中四級 | 優異 | 陳朗軒 4402 |
教協 中文硬筆書法:中四級 | 優異 | 胡樂南 4127 |
教協 中文硬筆書法:中五級 | 冠軍 | 謝景濤 5418 |
教協 中文硬筆書法:中五級 | 亞軍 | 倪智恒 5118 |
教協 中文硬筆書法:中五級 | 季軍 | 簡俊賢 5409 |
教協 中文硬筆書法:中五級 | 優異 | 柯仁龍 5433 |
教協 中文硬筆書法:中五級 | 優異 | 王冠喬 5421 |
教協 中文硬筆書法:中六級 | 冠軍 | 馮梓軒 6404 |
教協 中文硬筆書法:中六級 | 亞軍 | 鄧浩君 6116 |
教協 中文硬筆書法:中六級 | 季軍 | 蔡梓竣 6307 |
教協 中文硬筆書法:中六級 | 優異 | 李鵬燊 6314 |
教協 中文硬筆書法:中六級 | 優異 | 葉汶龍 6420 |
順德聯誼總會胡兆熾中學 順德聯誼總會胡兆熾中學第九屆SUPER24邀請賽 | 三等獎 | 鄭金煜 2505 |
滙景花園業主委員會 攤位設計比賽 | 亞軍 | 聖若瑟英文中學 |
學界體育聯會 中學校際游泳比賽 | Boys A grade Champion 男子甲組總冠軍 | 聖若瑟英文中學 |
學界體育聯會 中學校際游泳比賽 | Boys Overall Champion 男子全場總冠軍 | 聖若瑟英文中學 |
學界體育聯會 甲組 | 100m蛙式第三名 | 郭峻瑋 6107 |
學界體育聯會 甲組 | 200m蛙式第二名 | 郭峻瑋 6107 |
學界體育聯會 甲組 | 100m背泳第二名 | 吳卓桁 5116 |
學界體育聯會 甲組 | 200m個人四式第三名 | 吳卓桁 5116 |
學界體育聯會 甲組 | 50m蝶式第三名 | 馬灝賢 5216 |
學界體育聯會 甲組 | 200m自由式第三名 | 周湕倫 5307 |
學界體育聯會 甲組 | 50m背泳第四名 | 馮瑋軒 5408 |
學界體育聯會 甲組 | 4×50 混合四式接力第一名 | 郭峻瑋 6107 |
學界體育聯會 甲組 | 4×50 混合四式接力第一名 | 吳卓桁 5116 |
學界體育聯會 甲組 | 4×50 混合四式接力第一名 | 馬灝賢 5216 |
學界體育聯會 甲組 | 4×50 混合四式接力第一名 | 馮瑋軒 5408 |
學界體育聯會 甲組 | 4×50 自由式接力第三名 | 廖照誠 6315 |
學界體育聯會 甲組 | 4×50 自由式接力第三名 | 嚴昱鈞 5126 |
學界體育聯會 甲組 | 4×50 自由式接力第三名 | 周湕倫 5307 |
學界體育聯會 甲組 | 4×50 自由式接力第三名 | 黃櫪霆 5422 |
學界體育聯會 乙組 | 4×50 混合四式接力第四名 | 黃逸駿 4422 |
學界體育聯會 乙組 | 4×50 混合四式接力第四名 | 侯尚延 3407 |
學界體育聯會 乙組 | 4×50 混合四式接力第四名 | 張家祿 3504 |
學界體育聯會 乙組 | 4×50 混合四式接力第四名 | 陳文博 2502 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | Boys C Grade Long Jump 2nd runner-up | Lam Nok-yin 2411 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | Boys B Grade Triple Jump 2nd runner-up | Kwan Ka-chung 4325 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | Boys B Grade Triple Jump Champion | Leung King-yiu 4414 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | Boys B Grade 100m 1st runner-up | Chan Yuk-hei 3303 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | Boys B Grade 200m 1st runner-up | Chan Yuk-hei 3303 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | Boys B Grade 100m Hurdle 3 rd runner-up | Yeung Ki-tsun Adam 4333 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | Boys A Grade High Jump 2nd runner-up | Yuen Wai-chiu 5130 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | Boys A Grade 100m Champion | Tse Yee-hin Rico 6214 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | Boys B Grade 4 x100m Relay Champion | Chan Yuk-hei 3303 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | Boys B Grade 4 x100m Relay Champion | Choy Ka-him 4108 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | Boys B Grade 4 x100m Relay Champion | Kwan Ka-chung 4325 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | Boys B Grade 4 x100m Relay Champion | Yeung Ki-tsun Adam 4333 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | Boys B Grade 4 x100m Relay Champion | Mak Ka-kuen 4417 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | Boys C Grade 4 x100m | Lam Ming-fung 1108 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | 3 rd runner-up | Chan Tsz-wai 1201 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | 3 rd runner-up | Au Chun-ming 2101 |
學界體育聯會 Inter-school Athletic Competition (Division 1) | 3 rd runner-up | Lam Nok-yin 2411 |
羅氏慈善基金及教育局 應用學習獎學金 | 應用學習獎學金 | 趙智嶠 6306 |
羅氏慈善基金及教育局 應用學習獎學金 | 應用學習獎學金 | 吳海正 6124 |
黃廷方獎學金 | 獎學金 | 李洪超 5413 |
祁良神父教育基金助學金 | 獎學金 | 盧俊彥 6409 |
Address:
46 New Clear Water Bay Road, Kowloon
Tel: 37524500
Fax: 23252358
E-mail: contact@sjacs.edu.hk
Copyright © 2024. St. Joseph's Anglo-Chinese School, All Rights Reserved