Coming Soon.

Coming Soon.

Competitions Award Winner(s)
初中標語創作比賽 中一級冠軍 鄧志燊 1525
初中標語創作比賽 中一級亞軍 劉寶榮 1513
初中標語創作比賽 中一級季軍 譚浩然 1425
初中標語創作比賽 中二級冠軍 蘇錦倫 2517
初中標語創作比賽 中二級亞軍 黃雋軒 2523
初中標語創作比賽 中二級季軍 葉釗華 2430
初中標語創作比賽 中三級冠軍 吳洛熙 3424
初中標語創作比賽 中三級亞軍 古智傑 3410
初中標語創作比賽 中三級季軍 哈緯聰 3110
四則運算比賽 冠軍 馬偉雋 1520
四則運算比賽 亞軍 鄭卓華 1505
四則運算比賽 季軍 周健諾 2308
四則運算比賽 殿軍 呂宇浩 1517
風力車DIY比賽 冠軍 陳暐霖 2201
風力車DIY比賽 亞軍 李樂軒 2212
風力車DIY比賽 季軍 黎柏熙 2408
紙牌大富翁比賽 冠軍 鄧浩然 1526
紙牌大富翁比賽 亞軍 翟政熹 2301
紙牌大富翁比賽 季軍 馬偉雋 1520
中一級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 蔡宇琛 1107
中一級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 謝承津 1117
中一級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 李洛熙 1213
中一級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 杜進杰 1216
中一級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 鄭浩霖 1305
中一級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 梁浩釧 1315
中一級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 劉紀鋒 1413
中一級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 歐卓峰 1401
中一級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 劉寶榮 1513
中一級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 馬偉雋 1520
中一級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 藍社 黃焯謙 1118
中一級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 藍社 鍾瑋俊 1119
中一級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 藍社 張銘嘉 1203
中一級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 藍社 周焯鍵 1205
中一級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 藍社 劉縉霖 1313
中一級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 藍社 邱羽韜 1322
中一級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 藍社 錢浩亭 1404
中一級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 藍社 許耀希 1409
中一級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 藍社 馬啟燊 1518
中一級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 藍社 譚星耀 1524
中一級社際學科常識問答比賽 季軍 – 綠社 張柏樂 1104
中一級社際學科常識問答比賽 季軍 – 綠社 時詠諾 1115
中一級社際學科常識問答比賽 季軍 – 綠社 歐陽浩銘 1201
中一級社際學科常識問答比賽 季軍 – 綠社 李培 1316
中一級社際學科常識問答比賽 季軍 – 綠社 朱豐凱 1325
中一級社際學科常識問答比賽 季軍 – 綠社 羅子軒 1417
中一級社際學科常識問答比賽 季軍 – 綠社 王浩軒 1427
中一級社際學科常識問答比賽 季軍 – 綠社 伍頌賢 1521
中一級社際學科常識問答比賽 季軍 – 綠社 蘇偉傑 1523
中一級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 歐竣銘 1101
中一級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 沈卓橋 1114
中一級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 范宇森 1207
中一級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 劉駿鴻 1211
中一級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 莊浩霖 1309
中一級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 林諾賢 1311
中一級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 陳駿軒 1402
中一級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 阮嘉俊 1430
中一級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 陳文博 1503
中一級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 呂宇浩 1517
中二級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 陳子軒 2106
中二級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 莫俊熙 2116
中二級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 羅森泉 2211
中二級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 李嘉榮 2213
中二級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 潘權燊 2320
中二級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 林竣喬 2410
中二級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 陳其耀 2402
中二級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 王智謙 2522
中二級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 黃柏曦 2525
中二級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 陳奕勤 2107
中二級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 吳卓達 2117
中二級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 張展鋒 2204
中二級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 連毅宏 2215
中二級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 張家祿 2305
中二級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 葉俊毅 2325
中二級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 陳力駿 2403
中二級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 黃研朗 2428
中二級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 何澤然 2508
中二級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 廖浩鋒 2512
中二級社際學科常識問答比賽 季軍 – 黃社 馮達誠 2110
中二級社際學科常識問答比賽 季軍 – 黃社 陳駿宏 2102
中二級社際學科常識問答比賽 季軍 – 黃社 張曜偉 2206
中二級社際學科常識問答比賽 季軍 – 黃社 邵振宇 2218
中二級社際學科常識問答比賽 季軍 – 黃社 顏爾龍 2318
中二級社際學科常識問答比賽 季軍 – 黃社 胡嘉樂 2323
中二級社際學科常識問答比賽 季軍 – 黃社 申皓銘 2424
中二級社際學科常識問答比賽 季軍 – 黃社 葉釗華 2430
中二級社際學科常識問答比賽 季軍 – 黃社 陳煒傑 2501
中二級社際學科常識問答比賽 季軍 – 黃社 王灼鈞 2521
中二級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 藍社 陳家輝 2103
中二級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 藍社 周子諾 2109
中二級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 藍社 陳煜熙 2203
中二級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 藍社 何銘祖 2210
中二級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 藍社 張偉杰 2307
中二級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 藍社 吳隆基 2317
中二級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 藍社 黎柏熙 2408
中二級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 藍社 林晉鍵 2409
中二級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 藍社 蘇錦倫 2517
中二級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 藍社 蘇哲賢 2518
中三級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 藍社 范浩霆 3108
中三級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 藍社 林庭均 3113
中三級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 藍社 蘇子軒 3220
中三級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 藍社 譚貴金 3308
中三級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 藍社 MUHAMMAD KHUBAIB 3322
中三級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 藍社 袁伽榤 3328
中三級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 藍社 簡豪杰 3408
中三級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 藍社 楊宏政 3434
中三級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 梁湋賢 3118
中三級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 黃嘉宏 3128
中三級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 麥富賢 3215
中三級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 潘梓華 3218
中三級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 梁健曦 3314
中三級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 吳君皓 3323
中三級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 林駿威 3414
中三級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 古智傑 3410
中三級社際學科常識問答比賽 季軍 – 紅社 江明翰 3112
中三級社際學科常識問答比賽 季軍 – 紅社 鄧毅航 3127
中三級社際學科常識問答比賽 季軍 – 紅社 陳裕淡 3203
中三級社際學科常識問答比賽 季軍 – 紅社 容頌禧 3230
中三級社際學科常識問答比賽 季軍 – 紅社 黃皓 3330
中三級社際學科常識問答比賽 季軍 – 紅社 楊浚豪 3332
中三級社際學科常識問答比賽 季軍 – 紅社 趙俊銘 3404
中三級社際學科常識問答比賽 季軍 – 紅社 楊洛天 3433
中三級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 陳森華 3102
中三級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 張皓軒 3104
中三級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 黃兆綸 3224
中三級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 袁偉斌 3229
中三級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 陳德賢 3302
中三級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 梁德培 3315
中三級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 霍俊鋒 3406
中三級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 黃社 黃逸駿 3432
中四級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 郭梓軒 4109
中四級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 楊錡 4229
中四級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 吳家棟 4332
中四級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 邱冠彬 4423
中四級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 沈詠聰 4117
中四級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 曹寧 4223
中四級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 蘇煒德 4319
中四級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 綠社 王冠喬 4436
中四級社際學科常識問答比賽 季軍 – 藍社 倪智恒 4116
中四級社際學科常識問答比賽 季軍 – 藍社 周健浩 4204
中四級社際學科常識問答比賽 季軍 – 藍社 陳加朗 4324
中四級社際學科常識問答比賽 季軍 – 藍社 黃啟俊 4420
中四級社際學科常識問答比賽 殿軍–黃社 曾錦希 4123
中四級社際學科常識問答比賽 殿軍–黃社 阮曉明 4230
中四級社際學科常識問答比賽 殿軍–黃社 梁健富 4314
中四級社際學科常識問答比賽 殿軍–黃社 周翰 4404
中五級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 賴慶燐 5108
中五級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 袁逸東 5217
中五級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 李昌駿 5329
中五級社際學科常識問答比賽 冠軍 – 紅社 盧俊彥 5410
中五級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 黃社 楊泳祖 5118
中五級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 黃社 李肇軒 5224
中五級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 黃社 謝柏生 5333
中五級社際學科常識問答比賽 亞軍 – 黃社 姚學禮 5422
中五級社際學科常識問答比賽 季軍 – 藍社 張竣名 5101
中五級社際學科常識問答比賽 季軍 – 藍社 嚴澤詠 5216
中五級社際學科常識問答比賽 季軍 – 藍社 陳浩琛 5303
中五級社際學科常識問答比賽 季軍 – 藍社 馮梓軒 5404
中五級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 綠社 何嘉龍 5105
中五級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 綠社 謝以軒 5214
中五級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 綠社 李鵬燊 5314
中五級社際學科常識問答比賽 殿軍 – 綠社 李世皓 5408
I.S. & Math學校遊蹤 冠軍 吳家棟 4332
I.S. & Math學校遊蹤 冠軍 羅浩宏 4412
I.S. & Math學校遊蹤 冠軍 陳栢成 5220
I.S. & Math學校遊蹤 冠軍 楊卓霖 5419
I.S. & Math學校遊蹤 亞軍 周健浩 2308
I.S. & Math學校遊蹤 亞軍 李宏毅 2416
I.S. & Math學校遊蹤 亞軍 黃研朗 2428
I.S. & Math學校遊蹤 亞軍 葉釗華 2430
I.S. & Math學校遊蹤 季軍 張偉杰 2307
I.S. & Math學校遊蹤 季軍 黃健祥 2427
I.S. & Math學校遊蹤 季軍 溫少廷 3223
Competitions Award Winner(s)
社際學科常識問答比賽 中五級殿軍(黃社) 余璟樑 5423
社際學科常識問答比賽 中五級殿軍(黃社) 鄭萃希 5405
社際學科常識問答比賽 中五級殿軍(黃社) 潘彥生 5333
社際學科常識問答比賽 中五級殿軍(黃社) 羅頌楠 5306
社際學科常識問答比賽 中五級殿軍(黃社) 鍾禮然 5227
社際學科常識問答比賽 中五級殿軍(黃社) 陳錦津 5201
社際學科常識問答比賽 中五級殿軍(黃社) 劉頌軒 5108
社際學科常識問答比賽 中五級殿軍(黃社) 鄭浩榮 5103
社際學科常識問答比賽 中五級季軍(綠社) 方景樑 5427
社際學科常識問答比賽 中五級季軍(綠社) 尹鋕杰 5418
社際學科常識問答比賽 中五級季軍(綠社) 黃樂煒 5320
社際學科常識問答比賽 中五級季軍(綠社) 李瑜豐 5310
社際學科常識問答比賽 中五級季軍(綠社) 湯首逸 5215
社際學科常識問答比賽 中五級季軍(綠社) 梁家晉 5206
社際學科常識問答比賽 中五級季軍(綠社) 張祐榮 5121
社際學科常識問答比賽 中五級季軍(綠社) 曾朗賢 5116
社際學科常識問答比賽 中五級亞軍(藍社) 曾華健 5433
社際學科常識問答比賽 中五級亞軍(藍社) 張梓聰 5406
社際學科常識問答比賽 中五級亞軍(藍社) 許健聰 5326
社際學科常識問答比賽 中五級亞軍(藍社) 曾佳樂 5216
社際學科常識問答比賽 中五級亞軍(藍社) 楊卓軒 5322
社際學科常識問答比賽 中五級亞軍(藍社) 李啟楹 5205
社際學科常識問答比賽 中五級亞軍(藍社) 李學謙 5111
社際學科常識問答比賽 中五級亞軍(藍社) 劉旨晉 5109
社際學科常識問答比賽 中五級冠軍(紅社) 董銘浩 5417
社際學科常識問答比賽 中五級冠軍(紅社) 陳星余 5404
社際學科常識問答比賽 中五級冠軍(紅社) 陳譽軒 5325
社際學科常識問答比賽 中五級冠軍(紅社) 李偉康 5309
社際學科常識問答比賽 中五級冠軍(紅社) 李俊禧 5223
社際學科常識問答比賽 中五級冠軍(紅社) 馬浚翔 5209
社際學科常識問答比賽 中五級冠軍(紅社) 周君浩 5122
社際學科常識問答比賽 中五級冠軍(紅社) 麥家瑋 5112
社際學科常識問答比賽 中四級殿軍(黃社) 聶希惜 4411
社際學科常識問答比賽 中四級殿軍(黃社) 何卓哲 4208
社際學科常識問答比賽 中四級殿軍(黃社) 陳永樂 4305
社際學科常識問答比賽 中四級殿軍(黃社) 楊泳祖 4121
社際學科常識問答比賽 中四級季軍(紅社) 陳卓熙 4301
社際學科常識問答比賽 中四級季軍(紅社) 郭俊鍵 4407
社際學科常識問答比賽 中四級季軍(紅社) 沈俊杰 4217
社際學科常識問答比賽 中四級季軍(紅社) 賴慶燐 4109
社際學科常識問答比賽 中四級亞軍(藍社) 鄧皓原 4414
社際學科常識問答比賽 中四級亞軍(藍社) 林俊豪 4325
社際學科常識問答比賽 中四級亞軍(藍社) 張竣名 4101
社際學科常識問答比賽 中四級亞軍(藍社) 呂書昊 4215
社際學科常識問答比賽 中四級冠軍(綠社) 陳振榮 4402
社際學科常識問答比賽 中四級冠軍(綠社) 許皓程 4310
社際學科常識問答比賽 中四級冠軍(綠社) 許子恒 4106
社際學科常識問答比賽 中四級冠軍(綠社) 潘銘昊 4216
社際學科常識問答比賽 中三級殿軍(綠社) 曹寧 3129
社際學科常識問答比賽 中三級殿軍(綠社) 鄧臻康 3221
社際學科常識問答比賽 中三級殿軍(綠社) 蘇煒德 3329
社際學科常識問答比賽 中三級殿軍(綠社) 何靖楓 3408
社際學科常識問答比賽 中三級季軍(藍社) 周健浩 3104
社際學科常識問答比賽 中三級季軍(藍社) 袁毅俊 3232
社際學科常識問答比賽 中三級季軍(藍社) 歐彥麟 3301
社際學科常識問答比賽 中三級季軍(藍社) 馮瑋軒 3407
社際學科常識問答比賽 中三級亞軍(紅社) 馬灝賢 3122
社際學科常識問答比賽 中三級亞軍(紅社) 郭梓軒 3206
社際學科常識問答比賽 中三級亞軍(紅社) 陳浚 3304
社際學科常識問答比賽 中三級亞軍(紅社) 邱冠彬 3434
社際學科常識問答比賽 中三級冠軍(黃社) 池秋恒 3309
社際學科常識問答比賽 中三級冠軍(黃社) 黎名翰 3412
社際學科常識問答比賽 中三級冠軍(黃社) 鄺啟明 3116
社際學科常識問答比賽 中三級冠軍(黃社) 曾錦希 3223
社際學科常識問答比賽 中二級殿軍(紅社) 丁駿暘 2404
社際學科常識問答比賽 中二級殿軍(紅社) 陳朗軒 2302
社際學科常識問答比賽 中二級殿軍(紅社) 陳裕淡 2204
社際學科常識問答比賽 中二級殿軍(紅社) 江升榮 2112
社際學科常識問答比賽 中二級季軍(藍社) 何俊雄 2312
社際學科常識問答比賽 中二級季軍(藍社) 劉浩邦 2413
社際學科常識問答比賽 中二級季軍(藍社) 蘇子軒 2223
社際學科常識問答比賽 中二級季軍(藍社) 李冠恆 2114
社際學科常識問答比賽 中二級亞軍(黃社) 霍俊鋒 2405
社際學科常識問答比賽 中二級亞軍(黃社) 吳盛泰 2328
社際學科常識問答比賽 中二級亞軍(黃社) 張皓軒 2205
社際學科常識問答比賽 中二級亞軍(黃社) 阮林輝 2125
社際學科常識問答比賽 中二級冠軍(綠社) 柳焯楠 2412
社際學科常識問答比賽 中二級冠軍(綠社) 鄭鈞戈 2306
社際學科常識問答比賽 中二級冠軍(綠社) 馬迪勤 2219
社際學科常識問答比賽 中二級冠軍(綠社) 程卓賢 2128
社際學科常識問答比賽 中一級殿軍(綠社) 黃雋軒 1523
社際學科常識問答比賽 中一級殿軍(綠社) 廖浩鋒 1419
社際學科常識問答比賽 中一級殿軍(綠社) 李健豪 1313
社際學科常識問答比賽 中一級殿軍(綠社) 何梓良 1210
社際學科常識問答比賽 中一級殿軍(綠社) 張子誠 1102
社際學科常識問答比賽 中一級季軍(黃社) 王灼鈞 1521
社際學科常識問答比賽 中一級季軍(黃社) 伍樂諭 1423
社際學科常識問答比賽 中一級季軍(黃社) 陳逸熙 1303
社際學科常識問答比賽 中一級季軍(黃社) 盧晉亨 1216
社際學科常識問答比賽 中一級亞軍(藍社) 蘇哲賢 1518
社際學科常識問答比賽 中一級季軍(黃社) 張曜偉 1105
社際學科常識問答比賽 中一級亞軍(藍社) 聶仲恒 1425
社際學科常識問答比賽 中一級亞軍(藍社) 袁沛聰 1325
社際學科常識問答比賽 中一級亞軍(藍社) 黎子賢 1212
社際學科常識問答比賽 中一級亞軍(藍社) 張偉杰 1103
社際學科常識問答比賽 中一級冠軍(紅社) 王智謙 1522
社際學科常識問答比賽 中一級冠軍(紅社) 周健諾 1405
社際學科常識問答比賽 中一級冠軍(紅社) 鄭以諾 1305
社際學科常識問答比賽 中一級冠軍(紅社) 楊毅恒 1222
班際數學比賽中三級 冠軍 邱冠彬 3434
社際學科常識問答比賽 中一級冠軍(紅社) 魏俊灝 1115
班際數學比賽中三級 冠軍 溫耀文 3428
班際數學比賽中三級 冠軍 溫梓俊 3433
班際數學比賽中三級 冠軍 周翰 3403
班際數學比賽中三級 亞軍 吳家棟 3325
班際數學比賽中三級 亞軍 鍾綽軒 3314
班際數學比賽中三級 亞軍 鍾嘉俊 3315
班際數學比賽中三級 亞軍 陳浚 3304
班際數學比賽中二級 冠軍 黃嘉宏 2226
班際數學比賽中二級 冠軍 蘇子軒 2223
班際數學比賽中二級 冠軍 林庭均 2213
班際數學比賽中二級 冠軍 林煌熙 2214
班際數學比賽中一級 亞軍 袁沛聰 1325
班際數學比賽中一級 亞軍 鄧逸俊 1321
班際數學比賽中一級 亞軍 黃國權 1322
班際數學比賽中一級 亞軍 敖龍耀 1318
班際數學比賽中一級 冠軍 黃研朗 1429
班際數學比賽中一級 冠軍 廖浩鋒 1419
班際數學比賽中一級 冠軍 黎栢熙 1412
班際數學比賽中一級 冠軍 蔡新柏 1406
班際數學比賽中一級 冠軍 周健諾 1405
English Week-Senior Section (Word Search Competition (F5)) 1st Runner-up Lam Yu Hin 5327
English Week-Senior Section (Word Search Competition (F5)) 2nd Runner-up Tang Chi Kuen 5432
English Week-Senior Section (Word Search Competition (F5)) Champion Wan Pak Lun 5419
English Week-Senior Section (Word Search Competition (F5)) Champion Chan Hei Yin 5324
English Week-Senior Section (Word Search Competition (F5)) Champion Tam Ki Ming 5314
English Week-Senior Section (Word Search Competition (F4)) 2nd Runner-up Wong Wai Lok 4419
English Week-Senior Section (Word Search Competition (F4)) 2nd Runner-up Lippert Phillip Anton 4411
English Week-Senior Section (Word Search Competition (F4)) 2nd Runner-up Yim Chak Wing 4219
English Week-Senior Section (Word Search Competition (F4)) 1st Runner-up Cheng Chi Hin 4427
English Week-Senior Section (Word Search Competition (F4)) Champion Wong Ka Lam Nicholas 4120
English Week-Senior Section (Spellathon) 2nd Runner-up Yuen Ngai Chun 3232
English Week-Senior Section (Spellathon) Champion Tang Chi Kuen 5432
English Week-Senior Section (Spellathon) 1st Runner-up Muhammad Khubaib 2325
English Week-Senior Section (Scrabble Competition) 2nd Runner-up Yu Wai Lok 5434
English Week-Senior Section (Scrabble Competition) 2nd Runner-up Yu King Leung 5423
English Week-Senior Section (Scrabble Competition) 1st Runner-up Cheng Chi Him 4427
English Week-Senior Section (Scrabble Competition) 1st Runner-up Amir Waheed 4401
English Week-Senior Section (Scrabble Competition) Champion Lo Chak Ming Anthony 5331
English Week-Senior Section (Scrabble Competition) Champion Lau Pak Yui 5329
English Week-Senior Section (Book Presentation Competition) 2nd Runner-up Shek Tsz Lok 5212
English Week-Senior Section (Book Presentation Competition) 1st Runner-up Amir Waheed 4401
English Week-Senior Section (Book Presentation Competition) Champion Tang Ho Kwan 4115
English Week-Junior Section (Word Search Competition(F3)) 2nd Runner-up Koo Hei Lok Rod 3115
English Week-Junior Section (Word Search Competition(F3)) 2nd Runner-up Chui Tsz Kei 3313
English Week-Junior Section (Word Search Competition(F3)) 1st Runner-up Mui Kurt Kwok Kei 3323
English Week-Junior Section (Word Search Competition(F3)) 1st Runner-up Chow Kin Lun 3310
English Week-Junior Section (Word Search Competition(F3)) Champion Tsang Kam Hei 3223
English Week-Junior Section (Word Search Competition(F2)) 2nd Runner-up Yeung Lok Tin 2433
English Week-Junior Section (Word Search Competition(F2)) 2nd Runner-up Luk Chun Him 2418
English Week-Junior Section (Word Search Competition(F2)) 1st Runner-up Mak Cheuk Wa 2419
English Week-Junior Section (Word Search Competition(F2)) 1st Runner-up Lau Ho Pong Justin Cole 2413
English Week-Junior Section (Word Search Competition(F2)) Champion Muhammad Khubaib 2325
English Week-Junior Section (Word Search Competition(F2)) Champion Lam Man Lung 2315
English Week-Junior Section (Word Search Competition(F1)) 2nd Runner-up Chu Ho Lam 1407
English Week-Junior Section (Word Search Competition(F1)) 1st Runner-up Yu Jiazhen 1531
English Week-Junior Section (Word Search Competition(F1)) 1st Runner-up Lam Chun Kiu 1509
English Week-Junior Section (Word Search Competition(F1)) Champion Chak Cyrus 1301
English Week-Junior Section (Spellathon) 2nd Runner-up Yuen Ngai Chun 3232
English Week-Junior Section (Spellathon) 1st Runner-up Muhammad Khubaib 2325
English Week-Junior Section (Spellathon) Champion Tang Chi Kuen 5432
English Week-Junior Section (Scrabble Competition) 2nd Runner-up Muhammad Khubaib 2325
English Week-Junior Section (Scrabble Competition) 2nd Runner-up Ma Ho Yin 2321
English Week-Junior Section (Scrabble Competition) 1st Runner-up Chan Yat Hei 1303
English Week-Junior Section (Scrabble Competition) 1st Runner-up Chak Cyrus 1301
English Week-Junior Section (Scrabble Competition) 1st Runner-up Tang Ngai Hong 2224
English Week-Junior Section (Scrabble Competition) 1st Runner-up Lam Ting Kwan Alex 2213
English Week-Junior Section (Scrabble Competition) Champion Kong Shing Chung Victor 3410
English Week-Junior Section (Scrabble Competition) Champion Fung Wai Hin 3407
English Week-Junior Section (Book Presentation Competition) 2nd Runner-up Wong Koon Kiu Jeffrey 3430
English Week-Junior Section (Book Presentation Competition) 1st Runner-up Chi Chau Hang 3309
English Week-Junior Section (Book Presentation Competition) Champion Lam Chun Kiu 1509
初中標語創作比賽 季軍 阮溢希 3437
初中標語創作比賽 亞軍 陳浩綸 3304
初中標語創作比賽 季軍 龍靖曦 2119
初中標語創作比賽 冠軍 沈俊杰 3225
初中標語創作比賽 亞軍 阮澤曦 2133
初中標語創作比賽 冠軍 歐彥麟 2401
初中標語創作比賽 季軍 馬迪勤 1219
初中標語創作比賽 冠軍 陳德賢 1402
初中標語創作比賽 亞軍 黎懿琛 1311
班際硬筆書法比賽-中五 優異獎 李坤輝 5411
班際硬筆書法比賽-中五 優異獎 李毓浩 5118
班際硬筆書法比賽-中五 優異獎 盧宜星 5531
班際硬筆書法比賽-中五 優異獎 何泓鋒 5511
班際硬筆書法比賽-中五 季軍 李軒 5518
班際硬筆書法比賽-中五 亞軍 顏騰飛 5414
班際硬筆書法比賽-中五 冠軍 賴亦鳴 5114
班際硬筆書法比賽-中四 優異獎 麥家瑋 4115
班際硬筆書法比賽-中四 優異獎 李振名 4330
班際硬筆書法比賽-中四 優異獎 石梓洛 4213
班際硬筆書法比賽-中四 優異獎 莫子鍵 4415
班際硬筆書法比賽-中四 季軍 李彥熹 4112
班際硬筆書法比賽-中四 亞軍 黃梓豪 4409
班際硬筆書法比賽-中四 冠軍 高帕頌 4429
班際硬筆書法比賽-中三 優異獎 吳振中 3329
班際硬筆書法比賽-中三 優異獎 華亞孟 3301
班際硬筆書法比賽-中三 優異獎 葉汶龍 3433
班際硬筆書法比賽-中三 優異獎 羅澤豪 3113
班際硬筆書法比賽-中三 冠軍 倪智恒 3224
班際硬筆書法比賽-中三 亞軍 鄧浩君 3226
班際硬筆書法比賽-中三 季軍 嚴澤詠 3127
班際硬筆書法比賽-中二 優異獎 謝景濤 2427
班際硬筆書法比賽-中二 優異獎 黎名翰 2317
班際硬筆書法比賽-中二 優異獎 楊錡 2231
班際硬筆書法比賽-中二 季軍 張譯文 2104
班際硬筆書法比賽-中二 優異獎 阮澤曦 2133
班際硬筆書法比賽-中二 亞軍 莫鈞棟 2423
班際硬筆書法比賽-中一 優異獎 楊浚豪 1331
班際硬筆書法比賽-中二 冠軍 王瀚霖 2230
班際硬筆書法比賽-中一 優異獎 溫承璋 1226
班際硬筆書法比賽-中一 優異獎 馬嘉謙 1220
班際硬筆書法比賽-中一 優異獎 林煌熙 1217
班際硬筆書法比賽-中一 亞軍 林駿威 1215
班際硬筆書法比賽-中一 季軍 黎廣寧 1413
班際硬筆書法比賽-中一 冠軍 陳凱銘 1401
數學學會-24數學比賽 殿軍 陳嘉誠 6103
數學學會-24數學比賽 季軍 吳家棟 3325
數學學會-24數學比賽 冠軍 何嘉龍 4105
數學學會-24數學比賽 亞軍 蔡子榮 4404
高中演講比賽-中四 第三名 阮溢希 4424
高中演講比賽-中四 第一名 楊泳祖 4121
高中演講比賽-中四 第二名 黃浩然 4417
高中演講比賽-中五 第三名 曾朗賢 5116
高中演講比賽-中五 第一名 張梓聰 5406
高中演講比賽-中五 第二名 高帕頌 5408
高中演講比賽-中六 第三名 潘君銘 6520
高中演講比賽-中六 第二名 蘇梓峰 6314
高中演講比賽-中六 第一名 黃順然 6225
徵文比賽 第三名 戴丞邦 6534
徵文比賽 第二名 陳烈望 6503
徵文比賽 第一名 何泓鋒 6511
CompetitionsAwardWinner(s)
Swimming Gala 50m Free Style1st runner-upWAN CHING FAI 6530
Swimming Gala 50m Free StyleChampionCHOW HO MAN 6505
Swimming Gala 50m Free Style2nd runner-upKO CHEUK FAI 6322
Swimming Gala 50m Free Style1st runner-upWAI CHEUK LUNG 4419
Swimming Gala 50m Free StyleChampionCHOW KIN LUN 2309
Swimming Gala 50m Free Style2nd runner-upWONG KAI TIN 3427
Swimming Gala 50m Free StyleChampionKONG CHEUK FOR 4410
Swimming Gala 50m Free Style1st runner-upMA HO YIN 2218
Swimming Gala 50m Free Style2nd runner-upNG CHEUK HAANG 2120
Swimming Gala 50m ButterflyChampionKONG CHEUK FOR 4410
Swimming Gala 50m Butterfly1st runner-upWONG KAI TIN 3427
Swimming Gala 50m Butterfly2nd runner-upLEUNG PAK YIN 3413
Swimming Gala 50m Breast Stroke2nd runner-upLI CHEUK YIN 6514
Swimming Gala 50m Breast StrokeChampionCHOW HO MAN 6505
Swimming Gala 50m Breast StrokeChampionWAI CHEUK LUNG 4419
Swimming Gala 50m Breast Stroke1st runner-upWONG TSZ KIN 4120
Swimming Gala 50m Breast Stroke1st runner-upCHUNG HO YEUNG 4107
Swimming Gala 50m Breast Stroke2nd runner-upKWOK TSUN WAI 3111
Swimming Gala 50m Breast Stroke1st runner-upWONG LIK TING 2431
Swimming Gala 50m Breast StrokeChampionFUNG WAI HIN 2409
Swimming Gala 50m Breast Stroke2nd runner-upCHU SHUN WAI 1109
Swimming Gala 50m Back StrokeChampionWAN CHING FAI 6530
Swimming Gala 50m Back Stroke2nd runner-upLEE HO YAN 6526
Swimming Gala 50m Back Stroke1st runner-upKO CHEUK FAI 6322
Swimming Gala 50m Back Stroke1st runner-upCHENG CHI HIM 3308
Swimming Gala 50m Back StrokeChampionTING CHI HO LEO 3227
Swimming Gala 50m Back Stroke2nd runner-upLAW CHAK HO 3113
Swimming Gala 50m Back StrokeChampionFUNG WAI HIN 2409
Swimming Gala 50m Back Stroke1st runner-upNG CHEUK HAANG 2120
Swimming Gala 50m Back Stroke2nd runner-upNG LEUNG SUM 1221
Swimming Gala 200m Free Style2nd runner-upLI CHEUK YIN 6514
Swimming Gala 200m Free Style1st runner-upKO CHEUK FAI 6322
Swimming Gala 200m Free StyleChampionKWOK TSUN WAI 3111
Swimming Gala 100m Free Style1st runner-upWAN CHING FAI 6530
Swimming Gala 100m Free StyleChampionCHOW HO MAN 6505
Swimming Gala 100m Free StyleChampionWAI CHEUK LUNG 4419
Swimming Gala 100m Free Style1st runner-upSHEK TSZ LOK 4213
Swimming Gala 100m Free Style2nd runner-upCHUNG HO YEUNG 4107
Swimming Gala 100m Free Style2nd runner-upLIU CHIU SHING 3415
Swimming Gala 100m Free StyleChampionCHUNG CHEUK HIN 2313
Swimming Gala 100m Free Style1st runner-upCHIU KA HEI 1406
Swimming Gala 100m Breast Stroke1st runner-upNGAI CHI HANG 3224
Swimming Gala 100m Breast Stroke2nd runner-upWONG TSZ KIN 4120
Swimming Gala 100m Breast StrokeChampionKWOK TSUN WAI 3111
Swimming Gala 100m Breast Stroke1st runner-upWONG LIK TING 2431
Swimming Gala 100m Breast Stroke2nd runner-upNG LEUNG SUM 1221
Swimming Gala 100m Breast StrokeChampionFUNG WAI HIN 2409
Music Contest: Solo singing2nd runner-upCHAU PAK SHING 5505
Music Contest: Solo singingChampionWU YANG YANG JAMES 5219
Music Contest: InstrumentalChampionWU YIU PAN 5537
Music Contest: Solo singing1st runner-upTAM YIU PAN 4320
Music Contest: InstrumentalChampionLIN CHUN YIN 5519
Music Contest: Instrumental1st runner-upLI MING WAI JACK 5431
Music Contest: Instrumental2nd runner-upWU BRIAN 5435
Junior Recorder Competition (F.3)2nd runner-upWONG YIU YUI 3430
Junior Recorder Competition (F.3)2nd runner-upLEI JUN JIE 3323
Junior Recorder Competition (F.3)ChampionWong Siu Chung 3335
Junior Recorder Competition (F.3)ChampionHo Cheuk Chit 3314
Junior Recorder Competition (F.3)1st runner-upMok Pak Lun 3222
Junior Recorder Competition (F.3)1st runner-upLee Chi Ho 3215
Junior Recorder Competition (F.2)ChampionWONG PAK TUNG 2432
Junior Recorder Competition (F.3)2nd runner-upCHAN KA KIN 3101
Junior Recorder Competition (F.2)2nd runner-upFAN CHUN TO 2314
Junior Recorder Competition (F.2)1st runner-upTSUI TSZ YIN 2130
Junior Recorder Competition (F.1)ChampionMUHAMMAD KHUBAIB 1322
Junior Recorder Competition (F.1)2nd runner-upNG KWAN HO 1427
Junior Recorder Competition (F.1)1st runner-upMAK FU YIN 1121
Athletic Meet Triple JumpChampionKO PAK CHUNG 4429
Athletic Meet Triple Jump1st runner-upLUI HON CHUEN 4413
Athletic Meet Triple Jump2nd runner-upYU KING LEUNG 4423
Athletic Meet Triple JumpChampionKO HO LONG 4225
Athletic Meet Shot Put1st runner-upCHEUNG CHUN WAI 6111
Athletic Meet Shot Put2nd runner-upYIP CHUN YIN 6216
Athletic Meet Shot PutChampionLIN KAM CHEUNG 6327
Athletic Meet Shot PutChampionLI YU FUNG 4313
Athletic Meet Shot Put2nd runner-upLAU CHEUK NAM 4328
Athletic Meet Shot Put1st runner-upCHAN MAN CHUNG 3202
Athletic Meet Shot PutChampionCHOW SAMUEL 2310
Athletic Meet Shot Put2nd runner-upPOON CHI WA 1223
Athletic Meet Shot Put1st runner-upCHOW HO KWAN 1107
Athletic Meet Long Jump2nd runner-upCHOW YUET WA 6506
Athletic Meet Long Jump1st runner-upWONG CHI FUNG 5214
Athletic Meet Long JumpChampionKO HO LONG 4225
Athletic Meet Long Jump2nd runner-upLEE HEI YIN 3410
Athletic Meet Long Jump1st runner-upCHENG CHI HIM 3308
Athletic Meet Long JumpChampionKUANG ZHUOHENG 3407
Athletic Meet Long JumpChampionLEUNG HO YU 2118
Athletic Meet Long Jump1st runner-upLAM KA HO 2115
Athletic Meet Long Jump2nd runner-upYEUNG KI TSUN 1435
Athletic Meet Javelin1st runner-upLIU CHUNG LUNG 6316
Athletic Meet Javelin2nd runner-upLEE LOK HIN 5515
Athletic Meet JavelinChampionCHOW HEI LONG 5509
Athletic Meet Javelin2nd runner-upTING TSZ FUNG 4130
Athletic Meet High JumpChampionCHENG KING MAN 6204
Athletic Meet JavelinChampionFUNG PUI LUNG 2107
Athletic Meet Javelin1st runner-upKUANG ZHUOHENG 3407
Athletic Meet High Jump1st runner-upWONG WING HO 6127
Athletic Meet High JumpChampionLUI HON CHUEN 4413
Athletic Meet High Jump2nd runner-upKO PAK CHUNG 4429
Athletic Meet High Jump1st runner-upSUM CHUN KIT 3225
Athletic Meet High Jump2nd runner-upKWONG KAM CHEONG 4127
Athletic Meet High Jump2nd runner-upYEUNG KI TSUN 1435
Athletic Meet High JumpChampionLAM KA HO 2115
Athletic Meet Discus2nd runner-upTAM WAI FUNG 5315
Athletic Meet Discus1st runner-upLIN KAM CHEUNG 6327
Athletic Meet High Jump1st runner-upCHOY KA HIM 1208
Athletic Meet DiscusChampionCHEUNG HOK KIN 4124
Athletic Meet Discus2nd runner-upTING TSZ FUNG 4130
Athletic Meet DiscusChampionLI YU FUNG 4313
Athletic Meet Discus1st runner-upCHAN MAN CHUNG 3202
Athletic Meet DiscusChampionCHOW SAMUEL 2310
Athletic Meet Discus1st runner-upCHAN TSZ LONG 1103
Athletic Meet Discus2nd runner-upMUHAMMAD KHUBAIB 1322
Athletic Meet 800m1st runner-upWONG CHUN HEI 5419
Athletic Meet 800mChampionFONG KING LEUNG 4407
Athletic Meet 800m2nd runner-upTAM YUN LAM 4321
Athletic Meet 800mChampionKWONG KAM CHEONG 4127
Athletic Meet 800m2nd runner-upCHAN HOK SAM 4301
Athletic Meet 800m1st runner-upFAN CHUN TO 2314
Athletic Meet 800m1st runner-upCHAN YIK MING 2304
Athletic Meet 800m2nd runner-upLEUNG HO YU 2118
Athletic Meet 800mChampionYUEN WAI PAN 1230
Athletic Meet 5000m2nd runner-upWONG PAK HEI 5320
Athletic Meet 5000m1st runner-upPAN CHUN FUNG 4212
Athletic Meet 400mHurdle2nd runner-upCHEUK HO YIN 6501
Athletic Meet 5000mChampionWONG KUEN YUEN 4131
Athletic Meet 400mHurdleChampionWONG WING HO 6127
Athletic Meet 400mHurdle1st runner-upLIU CHUNG LUNG 6316
Athletic Meet 400mChampionWONG WING HO 6127
Athletic Meet 400m1st runner-upTSANG RONNIE 6329
Athletic Meet 400m2nd runner-upLI WAI HONG 4331
Athletic Meet 400mChampionCHEN KA HO 4427
Athletic Meet 400m2nd runner-upLAW CHUNG NAM 4310
Athletic Meet 400m1st runner-upTAM YIU PAN 4320
Athletic Meet 400mChampionFAN CHUN TO 2314
Athletic Meet 400m1st runner-upCHU SHUN WAI 1109
Athletic Meet 400m2nd runner-upWONG KAI HO 1433
Athletic Meet 3000m1st runner-upTAM YIU PAN 4320
Athletic Meet 3000mChampionCHENG CHI HIM 3308
Athletic Meet 3000m2nd runner-upNGAI CHI HANG 3224
Athletic Meet 200mChampionWONG CHI FUNG 5214
Athletic Meet 200m1st runner-upKWUN CHIN YEUNG 6315
Athletic Meet 200mChampionCHEN KA HO 4427
Athletic Meet 200m2nd runner-upPOON SHING HIM 4116
Athletic Meet 200m2nd runner-upYU KING LEUNG 4423
Athletic Meet 200m1st runner-upYEUNG WANG CHING 1436
Athletic Meet 200m1st runner-upLO LAI HANG 2216
Athletic Meet 200m2nd runner-upAU YIN LUN 2401
Athletic Meet 200mChampionMAK KA KUEN 1425
Athletic Meet 1500m2nd runner-upFONG KING LEUNG 4407
Athletic Meet 1500m1st runner-upPAN CHUN FUNG 4212
Athletic Meet 1500m2nd runner-upWONG KUEN YUEN 4131
Athletic Meet 1500mChampionKWONG KAM CHEONG 4127
Athletic Meet 1500mChampionNGAI CHI HANG 3224
Athletic Meet 1500m1st runner-upCHENG CHI HIM 3308
Athletic Meet 1500mChampionYUEN WAI PAN 1230
Athletic Meet 1500m2nd runner-upWONG YAT CHUN 1434
Athletic Meet 1500m1st runner-upFONG MAN HAY 2205
Athletic Meet 110mHurdle2nd runner-upSI CHEUK LAM 5225
Athletic Meet 110mHurdleChampionLIU CHUNG LUNG 6316
Athletic Meet 100mHurdleChampionLEUNG KING YIU 1420
Athletic Meet 100mHurdle2nd runner-upLO PUI HANG 3219
Athletic Meet 100mHurdle1st runner-upSUM CHUN KIT 3225
Athletic Meet 100mHurdleChampionKUANG ZHUOHENG 3407
Athletic Meet 110mHurdle1st runner-upYAU CHUN HANG 5220
Athletic Meet 100mHurdle2nd runner-upLEUNG TAK PUI 1316
Athletic Meet 100mHurdle1st runner-upCHOW CHI LONG 1407
Athletic Meet 100mChampionWONG CHI FUNG 5214
Athletic Meet 100m2nd runner-upWU YANG YANG JAMES 5219
Athletic Meet 100m2nd runner-upAMIR WAHEED 3301
Athletic Meet 100m1st runner-upKO HO LONG 4225
Athletic Meet 100m1st runner-upYU KING LEUNG 4423
Athletic Meet 100mChampionLEE TSZ YIN 2117
Athletic Meet 100m1st runner-upLEUNG HO YU 2118
Athletic Meet 100mChampionLO LAI HANG 2216
Athletic Meet 100m2nd runner-upKWAN KA CHUNG 1310
SJACS Mathematics Club-“Four Operations” CompetitionChampionHUI CHEUK FUNG 5512
SJACS Mathematics Club-“Four Operations” Competition1st runner-upKAN CHUN YIN 2411
SJACS Mathematics Club-“Four Operations” Competition3rd runner-upLOK WAI LAM 4412
SJACS Mathematics Club-“Four Operations” Competition2nd runner-upCHIU CHUN MING 1405
SJACS Mathematics Club-“F.3 inter-class Maths Competition”1st runner-upYIM CHI LONG 3432
SJACS Mathematics Club-“F.3 inter-class Maths Competition”1st runner-upYIP MAN LUNG 3433
SJACS Mathematics Club-“F.3 inter-class Maths Competition”1st runner-upLO CHUN YIN 3416
SJACS Mathematics Club-“F.3 inter-class Maths Competition”1st runner-upTSOI CHUEN YUN 3425
SJACS Mathematics Club-“F.3 inter-class Maths Competition”1st runner-upWONG KAI TIN 3427
SJACS Mathematics Club-“F.3 inter-class Maths Competition”1st runner-upLEUNG LOK FUNG 3412
SJACS Mathematics Club-“F.3 inter-class Maths Competition”1st runner-upKWOK CHUN KIN 3408
SJACS Mathematics Club-“F.3 inter-class Maths Competition”ChampionWONG KA LAM NICHOLAS 3125
SJACS Mathematics Club-“F.3 inter-class Maths Competition”ChampionLO CHEUK HEI NACOS 3115
SJACS Mathematics Club-“F.3 inter-class Maths Competition”ChampionCHOI TSZ WING 3106
SJACS Mathematics Club-“F.3 inter-class Maths Competition”ChampionCHAN PAK SHING 3102
SJACS Mathematics Club-“F.2 inter-class Maths Competition”1st runner-upNG KA TUNG 2324
SJACS Mathematics Club-“F.2 inter-class Maths Competition”1st runner-upLAI MING HON 2317
SJACS Mathematics Club-“F.2 inter-class Maths Competition”1st runner-upCHUNG CHEUK HIN ANSON 2313
SJACS Mathematics Club-“F.2 inter-class Maths Competition”1st runner-upCHAN TSUN LOK 2303
SJACS Mathematics Club-“F.2 inter-class Maths Competition”ChampionKAN HO MAN 2207
SJACS Mathematics Club-“F.2 inter-class Maths Competition”ChampionHUI PUI HANG 2206
SJACS Mathematics Club-“F.2 inter-class Maths Competition”ChampionCHOW KIN HO 2204
SJACS Mathematics Club-“F.2 inter-class Maths Competition”ChampionCHOW CHEUK SAN 2203
SJACS Mathematics Club-“F.1 inter-class Maths Competition”ChampionNG HUNG HONG 1426
SJACS Mathematics Club-“F.1 inter-class Maths Competition”ChampionDING CHUN YEUNG 1409
SJACS Mathematics Club-“F.1 inter-class Maths Competition”ChampionDAM QUY KIM 1408
SJACS Mathematics Club-“F.1 inter-class Maths Competition”ChampionCHIU CHUN MING 1405
SJACS Mathematics Club-“F.1 inter-class Maths Competition”ChampionCHEUNG HO YIN 1404
SJACS Mathematics Club-“F.1 inter-class Maths Competition”1st runner-upYEUNG LOK TIN 1229
SJACS Mathematics Club-“F.1 inter-class Maths Competition”1st runner-upWONG KA WANG 1227
SJACS Mathematics Club-“F.1 inter-class Maths Competition”1st runner-upSO TSZ HIN 1224
SJACS Mathematics Club-“F.1 inter-class Maths Competition”1st runner-upWAN SHING CHEUNG 1226
SJACS Mathematics Club-“F.1 inter-class Maths Competition”1st runner-upNG LEUNG SUM 1221
SJACS Mathematics Club-“F.1 inter-class Maths Competition”1st runner-upLEE MAN HIM 1218
SJACS Mathematics Club-“F.1 inter-class Maths Competition”1st runner-upLAM WONG HEI 1217
SJACS Mathematics Club-“F.1 inter-class Maths Competition”1st runner-upLAM TING KWAN ALEX 1216
SJACS Mathematics Club-“24” Competition2nd runner-upYIM PIU 6215
SJACS Mathematics Club-“24” Competition3rd runner-upWONG WAI LOK 3429
SJACS Mathematics Club-“24” CompetitionChampionHO KA LUNG 3207
SJACS Mathematics Club-“24” Competition1st runner-upCHOI TSZ WING 3106
SJACS English Society-Spellathon Competition (F.1)ChampionLau Hiu Fung 3213
SJACS English Society-Spellathon Competition (F.1)ChampionYeung Wui Ki 2231
SJACS English Society-Spellathon Competition (F.1)ChampionMa Yeuk Yin 1320
SJACS English Society-Scrabble Competition (Junior Section)2nd Runner-upChow Hei Long 5509
SJACS English Society-Scrabble Competition (Junior Section)2nd Runner-upChang Stephen Shau-Yeu 5504
SJACS English Society-Scrabble Competition (Junior Section)ChampionHo Tsz Chun 5409
SJACS English Society-Scrabble Competition (Junior Section)ChampionHo Wang Ngai 5426
SJACS English Society-Scrabble Competition (Junior Section)1st Runner-upWong Tsz Kin 4121
SJACS English Society-Scrabble Competition (Junior Section)1st Runner-upCheng Ho Wing 4104
SJACS English Society-Scrabble Competition (Junior Section)ChampionTsoi Chuen Yun 3425
SJACS English Society-Scrabble Competition (Junior Section)ChampionLeung Pak Yin 3413
SJACS English Society-Scrabble Competition (Junior Section)2nd Runner-upChan Chun Ngai 3303
SJACS English Society-Scrabble Competition (Junior Section)2nd Runner-upAmir Waheed 3301
SJACS English Society-Scrabble Competition (Junior Section)1st Runner-upMa Ho Yin 1319
SJACS English Society-Scrabble Competition (Junior Section)1st Runner-upMa Yeuk Yin 1320
SJACS English Society-Penmanship Competition (F.1)1st Runner-upWong Yuk Cheung 5523
SJACS English Society-Penmanship Competition (F.1)ChampionLeung Cheuk Yin 5516
SJACS English Society-Penmanship Competition (F.1)ChampionLok Wai Lam 4412
SJACS English Society-Penmanship Competition (F.1)2nd Runner-upTing Wing Kit 5129
SJACS English Society-Penmanship Competition (F.1)2nd Runner-upNgan Hin Pan 4211
SJACS English Society-Penmanship Competition (F.1)1st Runner-upMak Ka Wai 4115
SJACS English Society-Penmanship Competition (F.1)1st Runner-upYuen Yat Tung 3230
SJACS English Society-Penmanship Competition (F.1)2nd Runner-upChan Pak Shing 3102
SJACS English Society-Penmanship Competition (F.1)ChampionTang Ho Kwan 3226
SJACS English Society-Penmanship Competition (F.1)1st Runner-upLui Ho Yin 2421
SJACS English Society-Penmanship Competition (F.1)2nd Runner-upSo Tsz Lung 2328
SJACS English Society-Penmanship Competition (F.1)1st Runner-upLai Kwong Ning 1413
SJACS English Society-Penmanship Competition (F.1)ChampionYuen Hiu Ming 2233
SJACS English Society-Penmanship Competition (F.1)2nd Runner-upLam Chun Wai 1215
SJACS English Society-Penmanship Competition (F.1)ChampionWong Man Chun 1127
SJACS English Society-Book Presentation Competition (Senior Section)ChampionWong Yuk Cheung 5523
SJACS English Society-Book Presentation Competition (Senior Section)1st Runner-upYuen Man Chun 3436
SJACS English Society-Book Presentation Competition (Senior Section)2nd Runner-upWong Ka Lam Nicholas 3125
SJACS English Society-Book Presentation Competition (Senior Section)ChampionChan Hoi Ming 1401
SJACS English Society-Book Presentation Competition (Senior Section)1st Runner-upLi Ming Wai Jack 5431
SJACS English Society-Book Presentation Competition (Senior Section)1st Runner-upWan Pak Lun 4435
SJACS Chinese Club-Senior Form Chinese Speech ContestChampionLEE HO YAN 6526
SJACS Chinese Club-Senior Form Chinese Speech Contest2nd Runner-upWONG KA HIM 6229
SJACS Chinese Club-Senior Form Chinese Speech Contest1st Runner-upMIU HO YIN 6516
SJACS Chinese Club-Senior Form Chinese Speech Contest2nd Runner-upWU YIU PAN 5537
SJACS Chinese Club-Senior Form Chinese Speech Contest1st Runner-upMAK YUEN FUNG KELVIN 5532
SJACS Chinese Club-Senior Form Chinese Speech ContestChampionSO TSZ FUNG 5314
SJACS Chinese Club-Senior Form Chinese Speech ContestChampionHUANG ZIHAO 4409
SJACS Chinese Club-Senior Form Chinese Speech Contest1st Runner-upMOK TSZ KIN 4415
SJACS Chinese Club-Chinese literary criticismChampionKUANG ZHUOHENG 3407
SJACS Chinese Club-Senior Form Chinese Speech Contest2nd Runner-upNGAN HIN PAN 4211
SJACS Chinese Club-Chinese literary criticismFirst runner-upCHOI TSZ CHUN 3310
SJACS Chinese Club-Chinese literary criticismChampionWONG PAK TUNG 2432
SJACS Chinese Club-Chinese literary criticismSecond runner-upSUM CHUN KIT 3225
SJACS Chinese Club-Chinese literary criticismFirst runner-upYUEN NGAI CHUN 2134
SJACS Chinese Club-Chinese literary criticismFirst runner-upNG HUNG HONG 1426
SJACS Chinese Club-Chinese literary criticismSecond runner-upNG SHING HIN 2121
SJACS Chinese Club-Chinese literary criticismChampionLUK CHUN HIM 1422
SJACS Chinese Club-Chinese literary criticismSecond runner-upLAU HO PONG JUSTIN COLE 1416
CompetitionsAwardWinner(s)
創意歷史專題研習比賽優異獎區文軒(4424)、陳小澤(4427)、劉琛朗 (4435)、黃家謙 (4233)
創意歷史專題研習比賽優異獎莫浩文(4538),吳卓軒(4539)、羅浩鋒(4536)、鄭景文(4204)
普通話朗誦比賽中三級 第五名黃昱翔 (3536)
普通話朗誦比賽中三級 第四名譚善文 (3533)
普通話朗誦比賽中三級 第三名湯玉賢 (3323)
普通話朗誦比賽中三級 第二名韓友明 (3511)
普通話朗誦比賽中三級 第一名胡耀彬 (3433)
普通話朗誦比賽中二級 第三名周匯田 (2406)
普通話朗誦比賽中二級 第二名李瑜豐 (2418)
普通話朗誦比賽中二級 第一名張祐銘 (2206)
普通話朗誦比賽中一級 第三名嚴子朗 (1433)
普通話朗誦比賽中一級 第三名余嘉煒 (1436)
普通話朗誦比賽中一級 第二名劉博霖 (1412)
普通話朗誦比賽中一級 第一名陳賢俊 (1406)
環保書籍閱讀獎勵計劃優異獎伍卓鵬 (5518)
環保書籍閱讀獎勵計劃優異獎湯禮樺 (5511)
環保書籍閱讀獎勵計劃優異獎顏衍彬 (2225)
環保書籍閱讀獎勵計劃優異獎廖照誠 (1322)
環保書籍閱讀獎勵計劃優異獎康博弘 (1312)
環保書籍閱讀獎勵計劃優異獎華亞孟 (1301)
綠色校園環保標語創作比賽高級組優異黃博謙 (4124)
綠色校園環保標語創作比賽高級組優異Gurung Sabash (5306)
綠色校園環保標語創作比賽高級組優異鄭思樂 (4301)
綠色校園環保標語創作比賽高級組季軍陳浚達 (6402)
綠色校園環保標語創作比賽高級組亞軍郭梓軒 (5529)
綠色校園環保標語創作比賽高級組冠軍陳浩殷 (6422)
綠色校園環保標語創作比賽初級組優異黃俊安 (3431)
綠色校園環保標語創作比賽初級組優異謝穎豪 (1425)
綠色校園環保標語創作比賽初級組優異廖照誠 (1322)
綠色校園環保標語創作比賽初級組季軍陳晉彥 (2403)
綠色校園環保標語創作比賽初級組亞軍鄭萃希 (2408)
綠色校園環保標語創作比賽初級組冠軍陳俊健 (2404)